Трик фустан на Кендис Сванпул со кој ќе изгледате повитки

15 јануари 2020

Познатиот модел Кендис Сванпул неодамна беше дел од берлинската модна недела, но како гостин. Имено, таа сакаше да им оддаде почит и поддршка на талентите од Јужна Африка, нејзината родна земја.

Но, секако ги привлече погледите на присутните, појавувајќи се во креација која совршено ги изразува облините и создава визуелен впечаток дека сте повитки.

Како што можете да видите и од фотографијата, таа носи тесен црн фустан, што ја следи линијата на телото, кој пак на рабовите има бел паспул, кој создава оптичка илузија и интересен облик кај деколтето.

Така, ако сакате да „избришете“ некој килограм, барем визуелно, послужете се со овој трик.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by mbfw.berlin (@mbfw.berlin) onJan 13, 2020 at 2:32pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by rrron (@realrrron) onJan 15, 2020 at 4:59am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Queen Candice (@mermaid_candice_) onJan 14, 2020 at 4:13pm PST

 

Објавено:
15 јануари 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
2.703 пати