Трудничкиот стил на Кендис Свануп

19 мај 2016

Во редовите на Victoria's Secret во последниве неколку месеци владее вистински „baby boom".
Покрај другите ангели на познатиот моден бренд, неодамна својата бременост ја потврди и супер моделот Кендис Сванпул.

Дека ужива во овој период од животот и во бременоста, доказ се и фотографиите што таа често ги објавува на социјалната мрежа Инстаграм.

За пофалба е и нејзиниот труднички стил кој во основа може да го дефинираме како бохо, лежерен и романтичен. Па, најчесто нејзин избор се макси широките фустани, со шарени и флорални принтови, комбинирани со чизми до глужд или над колена.

Објавено:
19 мај 2016
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.065 пати