Улична мода: Моден филм на улиците на Кан

19 мај 2023

Модниот филм на улиците на Кан деновиве, привлекува исто толку внимание колку и модното дефиле на црвената патека на престижниот Кански филмски фестивал.

Градот деновиве е претворен во филм и мода.

Убав микс преку кој се прави паралела меѓу формалниот и неформалниот изглед на ѕвездите кои сега тука се присутни во голем број.

Интересно е да се види како гостите на фестивалот, преку ден ја претвораат француската ривиера во модна писта која е подеднакво впечатлива и елегантна, како и формалната мода на фестивалот, но во далеку полежерна димензија.

Ума Турман, Хелен Мирен, Бри Ларсон меѓу стилските фаворити...

Фото: Профимедиа

 

Објавено:
19 мај 2023
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.450 пати
Тагови: 
Кан улична мода