Уште еден гламурозен холивудски тепих - SAG Awards

25 февруари 2024

Сезоната на награди во Холивуд се повеќе се загрeва пред да ја достигне кулминацијата со јаготката на шлагот - Оскарите.

Во таа насока вчеравечер во Лос Анџелес, Калифорнија, се одржаа SAG наградите (Screen Actors Guild Awards) коишто им оддаваат признанија на најголемите постигнувања во филмот и телевизијата.

Хитовите на големиот екран како "Barbie," "Oppenheimer" и "Killers of the Flower Moon" беа доминантни и понесоа повеќе награди, а во однос на модата се истакнаа неколку моменти.

Особено интересно беше заедничкото појавување на актерките од филмот Devil Wears Prada - Ен Хатавеј, Мерил Стрип и Емили Блант на сцената за да доделат награда.

Во голема мера тоалеитите ги красеа скулптурални детали, цветни детали и наметки, а Марго Роби не беше единствената што облече розово.

Еве како сето тоа изгледаше на црвениот тепих.

Фото: Getty

Објавено:
25 февруари 2024
Категорија: 
Сцена