Уште еден моден погодок: Кејт Мидлтон верна на принтот со точки

14 јули 2020

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, неодамна беше дел од едукативна иницијатива во организација на „Би-би-си“, на која темата беше развивањето на јазикот на детето од бременоста на мајката, до возраст од четири години.

Мидлтон ги сподели своите искуства и ја истакна поддршката за родителите да се впуштат во целиот процес без страв.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) onJul 13, 2020 at 10:04pm PDT

За пригодата, војвотката одбра сигурна модна комбинација, која сепак е една од најактуелните периодов. Се работи за кошула фустан со принт со точки, во црно-бела комбинација.

Половината е дополнително истакната со ремен и ја потенцира женственоста.

Беж еспадрили се нејзиниот избор на обувки.

Едноставно, а сепак мошне впечатливо.

 

Објавено:
14 јули 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
673 пати
Тагови: 
Кејт Мидлтон