Уште еден семеен портрет: И Кејт и Вилијам ја објавија својата божиќна честитка

25 декември 2019

Откако Меган и Хари завчера ја објавија својата празнична честитка, се очекуваше и онаа од Вилијам и Кејт. На официјалниот профил на Кесингтон палатата вчера вечер беше објавена и семејната фотографија од војводата и војвотката од Кембриџ.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) onDec 24, 2019 at 4:01pm PST

 На фотографијата се Џорџ, Шарлот и Вилијам кој го бакнува малиот Луис, кој веќе и пораснал. Кејт ја нема на честитката, бидејќи таа е зад објективот.

Како и се вели во објавата, „Оваа фотографија на војводата од Кембриџ, принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис е направена од војвотката од Кембриџ во Норфолк, претходно годинава. На сите наши следбеници им посакуваме среќен и релкасиран божиќен ден“.

За неполни 10 часа, фотографијата има повеќе од милион допаѓања. 

 
 
 
View this post on Instagram

Four generations of the Royal Family together at Christmas. New photos of The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and Prince George have been released as part of the launch of the @RoyalBritishLegion’s ‘Together at Christmas’ initiative. The initiative is designed to provide extra support to the Armed Forces and veteran communities at annual festive ‘get togethers’ across the charity’s network of outreach centres. The four generations of the Royal Family are pictured here preparing special Christmas puddings — with the four representing a cross-section of those supported by the Legion, from the children of service personnel, to Second World War veterans. The puddings will become the centrepieces of 2020’s get togethers, and form part of 99 puddings distributed across the charity’s network in the UK and the Commonwealth - also marking The Royal British Legion’s 99th year. Photos by @chrisjacksongetty

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) onDec 21, 2019 at 2:09pm PST

 

Претходно на истиот профил, беше објавено интересно видео од малиот Џорџ, како прави божиќни колачиња во присуство на татко му Вилијам и дедо му Чарлс и прабабата, кралицата Елизабета Втора и ги собра сите симпатии.

Погледнете:

 И покрај убавите семејни пораки од двајцата браќа, тие и нивните семејства сепак не го прославија Божиќ заедно, што е доказ дека и покрај магијата на празниците, не успеале да ги разрешат несогласувањата меѓу себе.

 

 

Објавено:
25 декември 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.760 пати