Велигденските честитки на нашите познати личности

2 мај 2021

Христос Воскресе! Навистина Воскресе!

Велигден е еден од најголемите христијански празници, а овој поздрав и зборови за мир, здравје и среќа, кои веруваме ни се потребни повеќе од било кога, се упатуваат меѓу оние што го празнуваат.

Токму со такви топли пораки, фотографии од велигденските јајца и празнична трпеза и македонските познати личности го честитаа овој голем празник, а дел од нивните велигденски честитки ви пренесуваме во продолжение:

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Biba Dodeva (@bbdodeva)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ilina Arsova (@ilina_arsova)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Zivkica Kalenikova (@zivce)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Zivkica Kalenikova (@zivce)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MIYATTA (@miyatta_of_macedonia)Првата дама, Елизабета Ѓоргиевска


Викторија Лоба

 

 

Објавено:
2 мај 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.192 пати
Тагови: 
Велигден