Вера Ванг сподели фотографии од нејзиниот 72 роденден

5 јули 2021

Иако нејзиниот роденден е на 27 јуни, познатата дизајнерка Вера Ванг дури неодамна ги сподели роденденските фотографии.

Во друштво на пријатели и „Шер“ која всушност е Стивен Андраде кој работи како имитатор на Шер и е добар пријател на дизајнерката, Вера го прослави 72 роденден.

Многумина би ѝ позавиделе на енергијата, а и изгледот. Вниманието го привлече во долг фустан во неонска жолта нијанса, а за животот наздрави со нејзината линија вино „Prosecco“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by VERA WANG (@verawanggang)

Инаку, покрај честитките, меѓу коментарите може да се наиде и на оние што се' уште не веруваат дека дизајнерката има 72 години, бидејќи некои би рекле изгледа како да има 27.

За тоа што вели Ванг за ваквите коментари (иако од нејзиниот одговор не се многумина убедени) прочитајте тука, а во продолжение погледнете ги и останатите фотографии, односно видеа.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by VERA WANG (@verawanggang)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by VERA WANG (@verawanggang)

 

Објавено:
5 јули 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
7.717 пати