Ви го претставуваме новото "Back-selfie"

6 август 2014

Несомнено е дека феноменот „selfie“ стана глобален фото тренд, но тој постојано добива нови фази кои ни повеќе ни помалку ги пласираат славните. Откако сите станаа опседнати со ваквите фотографии, а ретко кој досега не објави свое selfie на профилите од социјалните мрежи, сега славните смислија нов „само слик“, таканаречен „back selfie“.

Ријана Ријана

 

Ријана, Бар Рафаели, Мајли Сајрус,Линдзи Лохан се само дел од ѕвездите кои на своите профили  објавија фотографии од новиот фото тренд. Повеќето од нив својот грб го покажуваат топлес, додека други сепак не останаа имуни но, се фотографираа без да покажат многу гола кожа. Што мислите за новото „selfie“?

 

Објавено:
6 август 2014
Категорија: 
Сцена