(Видео) Излезе првиот трејлер за животот на актерката Селма Блер со мултипла склероза

14 август 2021

Селма Блер одлучи нејзиното животно патување да го сподели со јавноста. Отворено зборуваше за мултипла склероза, а потоа одлучи тоа да го преточи во документарен филм „Introducing Selma Blair".

Неодамна излезе и првиот трејлер.

Селма го раскажува животот по добивањето на дијагнозата.

„Ги снимаме последните денови од мојот живот", вели Блер на почетокот од трејлерот и додава:

„Ми рекоа да се подготвам за умирање. Не затоа што имам мултипла склероза, туку затоа што се борам со МС".

Се очекува филмот во кината да биде од октомври, а во продолжение погледнете ја најавата, веруваме нема да ве остави рамнодушни.

 

Објавено:
14 август 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
934 пати