Вирална рекација: Лицето на девојката на Џеф Безос кога ќе го види Леонардо Дикаприо

9 ноември 2021

Во Лос Анџелес неодамна се одржа LACMA гала вечерта, на која домаќини беа Леонардо Дикаприо и Стивен Спилберг.

Меѓу гостите пак, беше и најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, кој дојде во друштво на својата девојка Лорен Санчез.

На црвениот килим изгледаа како складна и вљубена двојка.

Еве вака:

Но, овој поглед на Лорен ќе се смени неколку минути подоцна кога ќе го види Леонардо Дикаприо.

 

Нејзината реакција и израз на лицето станаа вирални, а беше и повод за многу шеги на сметка на Џеф Безос.

Па дури и тој го прифати предизвикот и самиот се пошегува објавувајќи фотографија со натпис „Лео, дојди, сакам да ти покажам нешто...“.

 

Видеото досега е погледнато речиси 17 милиони пати.

Објавено:
9 ноември 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
4.276 пати