Висока мода на улиците во Париз

2 јули 2019

Деновиве Париз е најгламурозното свртилиште на модниот свет. Во градот-дом на високата мода, луксузните брендови ги презентираат своите нови „haute couture" колекции за сезоната есен-зима 2019.

Воедно тоа значи дека Париз е домаќин на светската модна елита, која деновиве ги преплави неговите улици.

Висока мода на писта – но, висока мода и на улица.

Гостите на ревиите со себе го донесоа целиот гламур и го изнесоа низ романтичнте париски сокачиња и булевари. Како изгледа Париз деновиве, погледнете во галеријата во продолжение.

Фото: Elle.com

Објавено:
2 јули 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
828 пати