Во каква форма се фигурите на Наоми Кемпбел и Кејт Мос во бикини?

1 јули 2014

Сезоната на бикини штотуку почна, а големите имиња од модната индустрија меѓу кои се 40 годишната Кејт Мос и 44 годишната Наоми Кемпбел покажаа во каква форма се нивните тела. Црномурестата Кемпбел е четири години постара од Кејт, но многумина би се сложиле дека таа изгледа подобро од русокосата Англичанка. Двете се фотографирани на плажата Кала Баса во Шпанија.

Токму овие фотографии се доказ дека тие не се совршени и не се имуни на времето кое остава траг врз физичкиот изглед, а освен тоа јасно е дека во сите реклами каде ги гледаме максимално се корегирани во семоќната алатка фотошоп.

 

Објавено:
1 јули 2014
Категорија: 
Сцена