Враќање во минатото: Како изгледаа некогаш модните икони?

13 јули 2016

Има некоја посебна возбуда кога ги прелистуваме архивите со фотографии од минатото. Тогаш се присетуваме на ретро фризурите на нашите мајки и баби, на некогаш актуелните модни трендови кои ги препознаваме и во современата мода, на безгрижните семејни летни одмори...

Кога се во прашање јавните личности, ретро фотографиите се репер дека и тие се само луѓе и дека дури и оние кои важат за модни икони на денешницата, имале некакви модни промашувања во минатото или пак не секогаш биле толку умешни во комбинирањето на парчињата, како што генијално тоа го прават денеска благодарение покрај другото и на долгогодишното искуство во модниот свет.

Како некогаш изгледале дел од најмоќните луѓе во модната индустрија, погледнете низ фотографиите во продолжение.

Ана Винтур и Андре Леон Талеј (2001)

Синди Крафорд (1998)

Донатела Версаче (2000)

Жизел Бундшен (2000)

Грејс Кодингтон (1967)

Џон Галијано (2001)

Карл Лагерфелд (1984)

Наоми Кембел (1999)

Викторија Бекам (2001)

Вивијан Вествуд (1971)

 

 

Објавено:
13 јули 2016
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.173 пати