За овие личности никогаш не би помислиле дека се роднини

4 февруари 2014

За нив секојдневно слушаме и гледаме на телевизија, читаме во весниците, порталите, нивниот живот ни е интересен... Но, она што никогаш не сме претпоставиле е дека можеби некои од познатите личности се родини.

За некои можебии и би нашле логична врска - исто место на раѓање, или живеење, но некои се вистинско изненадување. Прочитајте во продолжение.

1.Џони Деп и Кралица Елизабета

50607_elizabeta-i-dzoni-dep_630x0

Да, Елизабета и Џони воопшто не си личат, но ете делат иста крв. Но, нивното сродство потекнува од кралот Едвард III, кој почина во 1377 година. Таа роднинаска врска е комплицирана и долга, но докажува дека Едвард IIIи Едвард Ножицата.

2.Војвотката Камила и Мадона

50608_kamila-i-madona_630x0

И двете потекнуваат од иста фамилија, една од најмоќните во Канада во 17.век. Освен бојата на коса и некој ген, овие две жени немаат многу заедничко. Камила (66) ужива во кралскиот живот со Чарлс, а Мадона (55) не може да се помири со фактот дека старее. Инаку, истражувачите кои ја открија оваа поврзаност, исто така откриле дека и Селин Дион исто така има ген од ова семејство.

3.Брук Шилдс и Глен Клоус

50609_bruk-silds-i-glen-klouz_630x0

Двете актерки се во мошне блиска роднинска врска. Всушност, Глен (66) и била инспирација на Брук (48) да се занимава со истата професија.

4. Бред Пит и Барак Обама

50610_barak-obama-i-bred-pit_630x0

Да, секој би се зачудил. Но, претците на најмоќниот човек на Америка се простираат од Кенија до Ирска. Но, оваа поврзаност не е од таму. Имано, Бред Пит и Барак Обама делат ист роднина од Вирџија, Едвин Хикман, кој почина во 1796 година. Но, тоа не е единствената врска со Белата куќа. Анџелина Џоли е роднина со поранешната прва дама, Хилари Клинтон, но дури девето колено.

5.Кејт Мидлтон и Гај Ричи

50611_kejt-midlton-i-gaj-rici_630x0

Војвотката од Кембриџ и познатиот режисер се во роднинска врска преку заеднички роднина од 18 век. Гај (45) пристуствуваше на кралската венчавка пред три години, но не поради оваа врска, туку поради пријателството со принцот Вилијам.

6.Џастин Бибер и Селин Дион

50612_dzastin-biber-i-selin-dion_630x0

Со оглед дека и двајцата се Канаѓани, нивната роднинска врска не ни доаѓа како изненадување. Селин (45) и нејзиниот помлад колега (19) имаат предок од 17 век.

Објавено:
4 февруари 2014
Категорија: 
Сцена