За жените со помалку килограми - одберете го стилот на Мишел Фајфер

22 декември 2022

Мишел Фајфер важи за една од најубавите жени во Холивуд. Иако веќе ја ситни седмата декада, на свои 64 години, се уште негува младешки стил и изглед.

Многумина ја паметат по култната улога во филмот Scarface, каде што се појави покрај легендарниот Ал Пачино и ги собра симпатиите на сите.

Оттогаш кариерата и тргнува во нагорен правец, успешно редејќи улога зад улога.

Но, и покрај славата и сите бенефеции што доаѓаат со неа, Мишел е една од најприземните актерки во Холивуд. Таа е следбеник на лежерниот стил и честопати се појавува во комбинации што изгледаат ултра комфорно, но со стил.

Мишел Фајфер и нејзиниот стил во чест на сите жени со помалку килограми.

Фото: Pinterest

Објавено:
22 декември 2022
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
316 пати