Запознајте ги милениците на познатите од модниот свет

21 август 2013

Кога не се ангажирани на писта, фотографирање на едиторијали, рекламни кампањи и подготвување на колекции, познатите личности од светот на модата уживаат во друштво на своите најдраги, меѓу кои се разбира се и нивните домашни миленици.

 

Нивните кучиња и мачки уживаат во својата улога а понекогаш  дури се наоѓаат и на насловните страни од престижните модни магазини. Од малечки териери па се до булдози, ќе сретнете во галеријата каде ви ги претставуваме крзнените пријатели на познатите.

Објавено:
21 август 2013
Категорија: 
Сцена