Женственост со доза лежерност – лето со босанската блогерка @divaisback

2 јуни 2020

Една од најпопуларните блогерки во регионот, Босанката Ерна Саљевиќ која стои зад блогот @divaisback, беше активна и за време на карантинот, постојано јавувајќи се со видео приказни на Инстаграм од својот дом. Сега откако рестриктивните мерки постепено олабавуваат, таа се враќа на своите редовни активности и блог содржини, секогаш со акцент на инспиратвните комбинации во кои се пронаоѓаат жени кои преферираат женственост и елеганција, но со доза на лежерност.

Но, освен урбаната улична мода како тема која е во фокусот на нејзиниот блог, таа периодов се посвети на еден значаен проект во кој за прв пат ја презеде улогата на дизајнер. Имено, се здружи со познатата босанска компанија за долна облека „Alma Ras" и заедно креираа уникатна линија.

Како што потенцира блогерката, целта на кампањата што ја следи колекцијата, „Сама на себе сум си најважна", е да им порача на оние дами кои не се „совршени" според измислените стандарди на модната индустрија, дека поседуваат таков шарм и единственост, што сами по себе со совршенство!

Затоа, колекцијата носи нота на револуционерен и бунтовнички израз, а ја сочинуваат сите основни парчиња долна облека.

Во продолжение погледнете дел од фотографиите од кампањата, но и фотографии со актуелни летни комбинации што на женственоста ѝ даваат доза на лежерност.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by E r n a S a lj e v i c ♡ (@divaisback) onMay 31, 2020 at 7:47am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by E r n a S a lj e v i c ♡ (@divaisback) onMay 30, 2020 at 1:33pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by E r n a S a lj e v i c ♡ (@divaisback) onMay 25, 2020 at 1:21am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by E r n a S a lj e v i c ♡ (@divaisback) onMay 23, 2020 at 4:02am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by E r n a S a lj e v i c ♡ (@divaisback) onMay 11, 2020 at 10:36am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by E r n a S a lj e v i c ♡ (@divaisback) onMay 7, 2020 at 3:08am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by E r n a S a lj e v i c ♡ (@divaisback) onMay 16, 2020 at 7:54am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by E r n a S a lj e v i c ♡ (@divaisback) onApr 30, 2020 at 5:00am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by E r n a S a lj e v i c ♡ (@divaisback) onApr 28, 2020 at 7:07am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by E r n a S a lj e v i c ♡ (@divaisback) onMay 18, 2020 at 2:39am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by E r n a S a lj e v i c ♡ (@divaisback) onMay 13, 2020 at 12:32am PDT

Објавено:
2 јуни 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.654 пати