Најдоброто од Critics Choice Awards за 2023 година

16 јануари 2023

Сезоната на награди е во полн ек. Само неколку денови по Golden Globes, вчеравечер во Лос Анџелес се одржаа и Critics Choice Awards, уште една гламурозна глетка со величенствени модни парчиња.

Холивудските филмски ѕвезди го осветлија црвениот тепих со својот беспрекорен изглед во некои од најдобрите креации на познатите модни дизајнери.

Еве што годинава ги одбележа Critics Choice Awards:

 Зои Казан во Родарте, Обри Плаза во Луј Витон, Кејт Хадсон во Оскар де ла Рента

 Фиби Диневор во Луј Витон, Аманда Сејфрид во Кристијан Диор

Биси Филипс во Сент Џон, Лора Препон, Моника Барбаро во Делкор

Џулија Робертс во Скиапарели, Мишел Вилијамс во Луј Витон, Сејди Синк во Шанел

Кејт Бланшет во Макс Мара, Анџела Бесет во Кристијан Сириано, Стефани Хсуе во Валентино

Клер Фој во Прада, Дејзи Едгар Џонс во Гучи, Ел Фенинг во Александар МекКвин

Патриша Аркет во Валетино, Доминик Фишебек во Грета Константин, Лили Џејмс во Оскар де ла Рента

Фото: Instagram

Објавено:
16 јануари 2023
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
214 пати
Тагови: 
Critics Choice Awards