Џејн Ејвис, 95 годишна модна блогерка, е инспирација за сите возрасти

22 февруари 2023

Возраста навистина е само бројка, а потврда за тоа е 95 годишната блогерка Џејн Ејвис, која што неуморно ја следи модата.

Неверојатната Џејн, која во април ќе наполни 96 години, воодушевува на Инстаграм со своите прекрасни фотографии.

Оваа модна икона од Лос Анџелес освен што ги инспирира сите жени со својот изглед, советува и како да се задржи младешкиот и ведар дух.

Во својата младост Џејн била актерка и модел, а откако станала мајка ја основала својата компанија My Lady Fair Charm School и работела како дизајнер на ентериери

Ејвис е љубител на колоритен аутфит, а обожува да носи и црвен кармин.

Според неа, грижата за телото и духот е клучна за здравјето и расположението и не треба да се облекуваме според возраста, туку според желбите.

Таа се придржува до здравата исхрана и јаде умерени количини. Вежба секојдневно и спие колку што е потребно, и секако, не се грижи за нештата што се надвор од нејзина контрола.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Avis (@ladyjaneavis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Avis (@ladyjaneavis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Avis (@ladyjaneavis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Avis (@ladyjaneavis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Avis (@ladyjaneavis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Avis (@ladyjaneavis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Avis (@ladyjaneavis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Avis (@ladyjaneavis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Avis (@ladyjaneavis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Avis (@ladyjaneavis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Avis (@ladyjaneavis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Avis (@ladyjaneavis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Avis (@ladyjaneavis)

Објавено:
22 февруари 2023
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
1.386 пати