Елизабет Харли и Селма Хаек совршени и на 50+

9 јануари 2019

И додека некои уживаат во снегот, Елизабет Харли и Селма Хаек одлучија зимските одмори да ги поминат на егзотични места.

Воедно, тие покажаа дека изгледаат совршено и во шестата деценија од животот.

Селма Хаек (53) на социјалните мрежи сподели фотографии од Карибите, на кои е во костим за капење и предизвика лавина позитивни коментари.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) onDec 29, 2018 at 6:20am PST

Егзотичната актерка ги покажа своите облини и тоа дека е полна со самодоверба.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) onDec 29, 2018 at 11:23am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) onDec 30, 2018 at 8:56am PST

Од друга страна, нејзината колешка Елизабет Харли, празниците ги поминува во Индија, а на Инстаграм профилот сподели фотографија исто така во костим за капење и тоа од нејзината колекција.

Се работи за едноделен модел во бела боја, со едно рамо.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1) onJan 8, 2019 at 3:18am PST

 

Како и кај Селма Хаек, и под фотографиите на Харли се редат коментар на сметка на тоа дека изгледа одлично.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1) onJan 2, 2019 at 4:07am PST

 

И двете актерки ги слават облините и токму поради и не изненадуваат бројните комплименти.

 

Објавено:
9 јануари 2019
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
1.183 пати