20 беспрекорни стилски моменти на Кејт Мидлтон

18 септември 2023

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон со својата харизма и стил во голема мера потсетува на принцезата Дајана.

Кејт, која е мајка на три дечиња и сопруга на принцеот Вилијам кој е следен да седне на тронот во Велика Британија, секогаш изгледа беспрекорно.

Од миди флорални фустани до тоалети достојни за принцеза и по некоја покежуал варијанта, што и да облече Кејт нема простор за модна утка.

Иако носи креации од познати дизајнер, принцезата неретко се одлучува за едноставни парчиња без дизајнерски потпис.

Јавноста едноставно обожува да ја гледа, па затоа и денес издвојуваме 20 одлични изданија на Кејт низ годините.

Alexander McQueen

Balmain

Karen Millen

Roland Mouret

Alexander McQueen

Alessandra Rich

Alexander McQueen

Christopher Kane

Beulah Ahana

Alexander McQueen

Rhona

LK Bennett

Alexander McQueen

Roland Mouret

Orla Kiely

Jenny Packham

Mulberry

Jenny Packham

Prada

Diane Von Furstenberg

Фото: Getty

Објавено:
18 септември 2023
Категорија: 
Sweet 40+