25 модни погодоци на Рис Витерспун

22 март 2021

Познатата актерка Рис Витерспун денеска го прославува 45 роденден. Низ годините стана омилена на публиката не само поради талентот и улогите кои ги толкува, туку и поради имиџот на семејна жена.

На нејзиниот Инстаграм профил често споделува фотографии од секојдневието и домот, со што многумина ја доживуваат за непосредна и природна.

Последните години се посвети на пишувањето и режирањето, па не ја гледаме толку често во филмски остварувања.

Сепак, кога и каде и да се појави, може да се рече дека изгледа беспрекорно.

Висока е 156 сантиметри, но умее вешто да ги прилагоди парчињата на својата висина и тип на тело.

Така, како и Ева Лонгорија и таа има проверени модни формули:

-Џинс + кошула или блуза

-Фустани со должина над или до колена, најчесто со широко здолниште

-Речиси никогаш не носи масивен накит, туку дискретно ѓерданче или прстени

-Што поприродна шминка

-Лежерна фирзура

 Ги сака и принтовите, но се труди да не претера со нив, па кога ги има или се на едно парче или пак се сведени и со складен тон.

Па доколку се пронајдовте, погледнете ги и фотографиите во продолжение каде ќе ги видите овие модни формули применети во пракса.

Во продолжение 30 модни погодоци на Рис Витерспун.

Објавено:
22 март 2021
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
2.264 пати
Тагови: 
Рис Витерспун