Блескаво издание на Софија Лорен во Лос Анџелес

27 септември 2021

Легендарната актерка Софија Лорен беше една од гостинските на отворањето на музејот на Академијата за филмски уметности и науки во Лос Анџелес.

Таа на настанот пристигна во друштво на синот Едоардо Понти, неговата сопруга Саша, ќерката Лусија и пријателката Роберта Армани.

Облечена во светкава креација во златни нијанси, со се' уште препознатливата раскошна фризура, Софија Лорен беше ѕвезда на вечерта.

Инаку, 87-годишната актерка доби и специјално признание за нејзината долгогодишна кариера и влијание.

Погледнете како изгледаше:

 

Објавено:
27 септември 2021
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
3.633 пати