Блогот на Германката Гриселдис совршена инспирација за удобни и тренди секојдневни комбинации

21 јануари 2022

Модна инспирација е секогаш добредојдена. Некогаш и не сме свесни колку облека имаме додека некој не ни посочи како може да ја комбинираме.

И во потрага по таква инспирација наидовме на профилот на Гриселдис. Таа е Германка, живее во близина на Дизелдорф и како што пишува и на нејзиниот Инстаграм профил @ich_bins_griseldis, има 61 година.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

Комбинациите што ги претставува се секојдневни, носливи и тренди. 

Кога ги гледате ве асоцираат на удобност, од која Гриселдис очигледно не се откажува. Рамните обувки или на повисок ѓон се нејзин чест избор, као и панталоните и здолништата со широк крој. Има широки колкови и подебели нозе, за разлика од горниот дел, но наоѓа одличен баланс со облеката што ја носи.

Исто така, купува неколку нијанси од парчиња што проверено ѝ стојат - на пример, ист кардиган, или кошула, долг елек итн...

Има одлични долги капути, кои често ги комбинира со фустани, а црвениот кармин е речиси задолжителен.

Често во комбинациите користи исти парчиња, што е само инспирација повеќе како да ги искористиме омилените фармерки, џемпери или јакни.

Во продолжение погледнете дел од нејзините примери, сигурни сме дека ќе ви бидат инспиративни, посебно ако преферирате стил кој што е помеѓу елеганцијата и спортската естетика.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

Објавено:
21 јануари 2022
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
10.352 пати