Британките сакаат да  изгледаат како Џеј Ло после 40-та

26 март 2021

Џенифер Лопез е прогласена за најфантастична позната личност над 40-та година од животот. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Glowday (@_glowday)

Според една анкета, 38% од испитаниците во Обединетото Кралство изјавиле дека би биле среќни кога би изгледале како 51-годишната Џеј Ло кога ќе остарат. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Веднаш зад поп дивата се најдоа Џенифер Анистон (52) со 34%, Ким Кардашијан (40) со 31%, Викторија Бекам (46) со 28%.

Истражувањето го направи естетската клиника Глоудеј, а на листата беа спомнати и Хелен Мирен, Најџела Лосон, Наоми Кембел. 

За Џеј Ло неодамна излегоа тврдења дека ја раскинала свршувачката со Алекс Родригез, но двојката изјави дека ,,...прават се' за да ја спасат својата врска."

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Објавено:
26 март 2021
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
1.864 пати