Донатела Версаче пред операциите

30 април 2020

За два дена Донатела Версаче ќе го прослави 64 роденден. Дали изгледа за годините или не, оставаме на вашиот субјективен суд.

Но, она што е видливо е дека таа неколку години наназад како воопшто да не се менува. Во тоа секако ѝ помагаат и естетските интервенции.

2020

Никогаш не криела дека ботоксот е нејзин сојузник во битката со годините, а често може да се сретне и нејзината изјава дека не верува во природно стареење и убавина на жената.

Сепак, не може да се рече дека таа не е убава жена. Но, со годините и редовното користење ботокс, филери и други естетски зафати, таа сосема ќе го смени изгледот, а пластични хирурзи коментирајќи како таа изгледа, ќе речат дека нејзиниот облик на лице е сосема сменет, а веѓите со годините се спуштени надолу.

Донатела во 2005 година ќе открие дека 18 години била зависник од кокаин, како и тоа дека била на лекување, односно рехабилитација во Аризона. Во тие 18 изминати години, таа ќе ја ужива популарноста на брендот, бидејќи 20 години ќе работи со Џани заедно на афирмација на нивната модна куќа, се реализира како мајка на две деца, но потоа ќе го загуби братот, ќе застане на чело на брендот, се разведува...

Истата 2005 година, нејзиниот тен ќе биде потемен од вообичаено, што веројатно е послеледица токму и на нејзиното лекување, за неколку години подоцна да ја видиме со избелен тен,што според стручните лица е последица на бројни ласерски зафати, значително зголемени усни  за 50 проценти зголемени), но и затегнато лице.

90-ти

90-ти

90-ти

Сепак, како ќе старее, така нејзиното лице ќе добива текстура, што може да се види и од фотографиите од 2011 година. Сепак, дополнителното затегнување, ќе го реши „проблемот“ и од 2014 до денеска, таа речиси изгледа идентично.

Доказ дека Донатела нема проблем со својот изглед денес, ниту пак претходно, се и фотографиите од младоста што често знае да ги сподели на социјалните мрежи.

1993

1998

1998

Но, без разлика на тоа, брендот продолжи да функционира успешно, иако загубата на Џани е ненадминлива. „Версаче“ сепак и денес е еден од водечките брендови во светот.

2016

2016

2017

2017

2018

2019

2019

2019

2020

А во продолжение погледнете уште некоја фотографија, како таа изгледаше во младоста и пред пластичните операции:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@90s.inspiration) onApr 29, 2020 at 9:35pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @we_love_the_2000s onApr 29, 2020 at 3:31pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

Donatella Versace y Maya Rudolph, 2002. . . . . . #snl #mayarudolph #donatellaversace #donatella #versace

A post shared by Y2K Lover (@2000trolas) onApr 28, 2020 at 7:11pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Y2K Lover (@2000trolas) onApr 28, 2020 at 7:17pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Y2K Lover (@2000trolas) onApr 28, 2020 at 7:13pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by SGLB (@soundsgoodlooksbetter) onApr 28, 2020 at 12:51pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@ciccones.eyes) onApr 26, 2020 at 7:53am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Versace ⚜ (@versacememory) onApr 24, 2020 at 3:34pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Date With Versace (@datewithversace) onApr 23, 2020 at 11:05am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Donatella Versace (@donatella_versace) onDec 7, 2018 at 6:42am PST

 

 фото: @donatellaversace; #donatellaversace; 

Објавено:
30 април 2020
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
18.111 пати