Џулија Робертс во шик пролетен стајлинг прошета низ улиците на Верона

31 мај 2019

Познатата холивудска актерка Џулија Робертс деновиве престојува во Верона каде снима реклама за познат бренд со кој соработува веќе долги години.

Прекрасната 51 – годишна актерка се прошета низ улиците на Верона облечена во розово палто – фустан во комбинација со хулахопки со принт и чизмички на мала потпетица.

Очекувано, таа предизвика огромно внимание низ улиците, па така постојано беше фотографирана од случајните минувачи и папараците.

Креацијата што таа ја носеше е со потпис на Александар Меквин, во комбинација со црна чанта и чизмички во иста нијанса.

На стилскиот стајлинг таа му додаде шармантна нота со нејзината нова шик фризура која овојпат ѝ беше направена во бранови.

За време на престојот во Верона познатата убавица присуствуваше и на концертот на Елтон Џон во друштво на нејзините пријатели.

Инфо: tportal.hr

Фото: Profimedia

Објавено:
31 мај 2019
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
10.731 пати