Ева Лонгорија покажа како се носи цветен принт и во зима

20 ноември 2019

Во Мексико Сити вчера беше организирана петтата по ред „Global Gift Foundation USA“ гала, на која се појави и актерката Ева Лонгорија.

Таа како соработник на фондацијата, беше меѓу поканетите, а на црвениот килим го привлече вниманието во фантастична креација.

Се работи за макси фустан со долги ракави, кои во делот кај глуждот се шират. Она што го прави уште поженствен е длабокото деколте во V-израз, кој на актерката совршено ѝ прилега.

Едноставната фризура и природната шминка одлично се совпаѓаат и не го одвлекуваат вниманието од фустанот. 

Погледнете:

 

Објавено:
20 ноември 2019
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
691 пати
Извор: 
daily mail