Како Џејн Сејмур изгледа така добро и на 69 години?

16 септември 2020

Актерката Џејн Сејмур која публиката ја знае по бројните тв серии, а беше една од Бонд-девојките, за неколку месеци ќе наполни 70 години, а изгледа идентично добро како и во младоста.

Неодамна на својот Инстаграм профил сподели фотографија во опрема за вежбање и предизвика големо внимание и реакции. Нејзините следбеници на социјалната мрежа не го криеја воодушевувањето од тоа како се негува и внимава на својот изглед, посочувајќи дека таа им е вистинска инспирација.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Seymour (@janeseymour) onSep 12, 2020 at 11:28am PDT

Со фантастичен струк и нагласени облини, цврсто тело, Сејмур изгледа одлично што и да облече.

Актерката неодамна изјави дка нејзиниот начин на исхрана најмногу се базира на пилешко и зеленчук, а исто така посочи дека строга диета никогаш не дава успех.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Seymour (@janeseymour) onSep 7, 2020 at 12:11pm PDT

„Умереноста е мојот трик. Кога ќе си речам: „ОК, можеш да го изедеш и тоа парче колач, но не цело“ и тоа поминува кај мене“, открива актерката, која редовно и вежба.

Два пати неделно по 20 минути, Џејн практикува комбинација и пилатес, „gyrotonics“ и т.н. „The Perfect Workout“, кој вклучува и кревање на мали тегови, со мали тежини.

Вели дека дружењето со внуците ја опушта најмногу.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Seymour (@janeseymour) onAug 31, 2020 at 12:23pm PDT

„Ме смирува и звукот на бранови. Секогаш најдете време за себе и уживајте во тие мали, но убави мигови кои ќе ја хранат вашата душа“, вели Семјур која инаку е мајка на четири деца.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Seymour (@janeseymour) onJul 12, 2020 at 11:44am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Seymour (@janeseymour) onMay 17, 2020 at 12:17pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Seymour (@janeseymour) onMay 7, 2020 at 11:28am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Seymour (@janeseymour) onFeb 27, 2020 at 11:50am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jane Seymour (@janeseymour) onFeb 23, 2020 at 11:18am PST

Објавено:
16 септември 2020
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
808 пати
Тагови: 
Џејн Сејмур