Како модните блогерки 40+ го носат зебрастиот дезен

19 ноември 2020

Некогаш животинскиот принт се сметаше за храбар и несекојдневен избор. Но, денес, тие преминаа во модна класика која може да се носи во сите сезони и на сите возрасти.

Ние пак, овој пат фокусот го ставаме на дамите над 40-тата година, покажувајќи преку нивните примери дека навистина, едно парче во животински принт може да изгледа добро и на повозрасните жени.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MARTA PALESOVA (@mpaleska)

Еден од исклучително популарните се фустани, здолништа и џемпери со зебра принт. Дел од нив се со таков крој, што можат лесно да се вклопат во комбинации во текот на целата година.

На дел од примерите ќе видите дека блогерките на 40-тата ги комбинираат со ролки и чизми до глужд, подеднакво успешно како и со сандали или чевли.

Доколку сакате да се почестите со вакво парче или веќе го поседувате, но не сте сигурни како да го искомбинирате, инспирацијата побарајте ја на фотографиите во продолжение.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@silkd5)

 

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lola Fashion (@lolafashionaaa)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by REZZIONI (@rezzioni)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jagoda Cichoń (@jaghood86)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@eivissagirl)

Објавено:
19 ноември 2020
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
937 пати