Камерон Дијаз е совршена без шминка!

28 јануари 2019

Откако во 2015 година се омажи, Камерон Дијаз се повлече од јавниот живот. Токму затоа, сè почесто може да се види во лежерни комбинации, неоптоварена од фактот дека мора да биде беспрекорно средена, само бидејќи е позната.

За ова време колку што ужива во смирениот живот, таа објави две книги за здравиот начин на живот, кој и самата го практикува.

Имено, неодамна е забележана како оди да пазарува, облечена во широк џинс, џемпер со принт и голем шал во иста нијанса со принтот.

На лицето нема ни грам шминка, а сепак изгледа совршено. Се гледа дека нејзиното лице е негувано и дека дури и без шминка таа е убава жена. 

Инаку, и летово беше забележана како пазарува во широк фустан и повторно без шминка, а на Инстаграм профилот на Дру Баримур во јули се појави селфи фотографија токму со Камерон, каде и двете ја покажаа природната убавина.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Drew Barrymore (@drewbarrymore) onJul 13, 2018 at 10:57am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Cameron Diaz (@camerondiaz) onNov 6, 2015 at 2:01pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Cameron Diaz (@camerondiaz) onMar 30, 2016 at 9:17am PDT

 

 

 

 

Објавено:
28 јануари 2019
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
1.218 пати