Кејт Мидлтон во фустани што добро изгледаат на сечиј тип на тело

6 август 2020

Последните појавувања на Кејт Мидлтон се посебно пофалени од британските модни инсајдери. Војвотката од Кембриџ веќе извесно време ги фаворизира кошула-фустан моделите, а неодамна се појави во две интересни верзии на моделот кои се одлични за сечиј тип на тело.

Уште поинтересно е што и двата фустана веќе ги носела и ѝ се добро познати на јавноста, а фактот дека повторно предизвикуваат воодушевување е знак дека се работи за модна класика која секогаш е актуелна и секогаш на убав начин му служи на телото.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kate's Closet (@katesclosetau) onAug 6, 2020 at 4:52am PDT

Имено, Вилијам и Кејт периодов се во посета на Јужен Велс, а Војвотката вчера заблеска во постар фустан со потпис на британската дизајнерка Емилија Викстед. Се работи за модел со цветен принт, кој има копчиња во предниот дел и ремен, кој уште повеќе ја нагласува половината.

Здолништето е широко, но во А-крој, идеално за сокривање критични места, доколку е потребно. Во комбинација со беж еспадрили, кои се нејзиниот избор е одлична летна комбинација.

Пред тоа, за посетата на Шефилд, каде се сретна со некои од најсиромашните семејства нејзиниот избор беше бел фустан од брендот „Сузана“ (Suzannah). Фустанот во горниот дел е со ревери и дворедно закопчување, кое потоа на здолништето преминува во еден ред. Тоа што копчињата се црни, го прави фустанот уште повпечатлив, како и ситните фалти во горниот дел и кај ракавите.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kate's Closet (@katesclosetau) onAug 4, 2020 at 5:15pm PDT

Бели чевли на висока потпетица и цветна маска за лице од брендот „Amaia“ совршено се совпаднаа со летниот стајлинг, кој сигурни сме ќе послужи како инспирација.

И двата модела се супер опција и за летен деловен изглед, но и за секојдневни прошетки, летен одмор...

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Will & Kate (@willandkateforever) onAug 4, 2020 at 2:56pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by This is a fanpage! (@hangwithkate) onAug 6, 2020 at 4:14am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Duke of Cambridge (@princewilliam_ina) onAug 5, 2020 at 4:36pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MiddletonMaven (@middletonmaven) onAug 4, 2020 at 3:16pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MiddletonMaven (@middletonmaven) onAug 5, 2020 at 6:02am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nevanta (@nevantamedia) onAug 5, 2020 at 7:43am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) onAug 5, 2020 at 12:24pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) onAug 4, 2020 at 2:00pm PDT

 

Објавено:
6 август 2020
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
672 пати