Костимите за капење на Ева Лонгорија се совршени за дами со мали гради

1 август 2020

Ева Лонгорија има 45 години, пред две години стана за првпат мајка, а својот Инстаграм профил го користи да го прикаже своето секојдневие, во кое спаѓаат и чести тренинзи.

Таа секојдневно покажува колку време посветува да се врати во форма, односно да ја одржи и дека без да се испотиме и потрудиме, не можеме да ги постигнеме саканите цели.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onApr 10, 2020 at 8:37am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onJul 24, 2020 at 11:46am PDT

Свесна за своето тело, а сепак мошне природна, честопати ја гледаме и во костими за капење. Последната објава е во маслинесто-зелен дводелен костим за капење, кој одлично би им прилегал на дамите со мали гради.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onJul 31, 2020 at 9:03am PDT

Всушност, кај Лонгорија може да ја најдете потребната инспирација или модел. Таа секогаш користи едноставни модели, во кои на вистински начин го истакнува она што го има. Нема пуш-ап модели, но сепак се користи со мали трикови.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onApr 22, 2019 at 10:56am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onJul 16, 2019 at 4:22pm PDT

Еден од нејзинтите најомилени костими за капење, кои ги има во неколку бои е бикини, при што горниот дел е со пошироки триаголници кои создаваат и пошироко деколте и визуелно ви ги зголемува градите.

Исто така, често носи едноделни костими за капење, кои се или сосема затворени во предниот дел и подобро стојат отколку да речеме да земете некој со длабок V-израз кој само ќе го нагласи делот што вие сакате да го избалансирате. Исто така и асиметричните се дел од нејзината колекција и често имаат детаљ кој привлекува внимание.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onMay 25, 2020 at 10:34am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onMay 30, 2020 at 1:27pm PDT

Костимите за капење со карнери според нејзиниот пример се исто така супер избор, како и оние едноделните со набори во горниот дел, или пак рамни, а со голи раменици.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onJan 3, 2019 at 1:27pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onAug 18, 2019 at 10:37am PDT

Ако имате проблем да најдете костим за капење што добро ќе ви стои, а притоа имате мали гради, инспирацијата можете да ја пронајдете токму тука. Воедно, Лонгорија е доказ дека можете да изгледа одлично и со сосема природен изглед, само ако му посветите доволно внимание.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onJan 3, 2020 at 9:13am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onJan 8, 2020 at 9:03am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onJan 5, 2020 at 9:04am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onDec 29, 2019 at 11:46am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onJul 18, 2020 at 12:13pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onMay 8, 2020 at 11:00am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onJul 11, 2019 at 11:25am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) onJul 5, 2019 at 3:31pm PDT

 

Објавено:
1 август 2020
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
1.562 пати