Летните комбинации на Лејла Филиповиќ се модна инспирација

3 јули 2020

Убавата некогашна мисица, Лејла Филиповиќ, важи за една од најубавите и најубаво дотераните жени на овие простори.

Нејзините модни комбинации често се инспирација или моден пример, а токму во продолжение ќе ви презентираме неколку.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onSep 15, 2019 at 11:23am PDT

Фустаните ѝ се меѓу омилените парчиња и се сигурен избор за лето. Најчесто носи фустани со впечатлив принт, а поедноставни модни додатоци. Ременот е речиси задолжителен, со што уште повеќе ја нагласува фигурата.

Комбинациите со тексас јакна се исто така застапени, како и оние што вклучуваат карнери, еден од најпопуларните трендови неколку сезони наназад.

Со оглед на тоа дека излгеда фантастично, позирањето во костим за капење (едноделните доминираат) е нешто што добро ѝ прилега.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onJun 6, 2020 at 9:57am PDT

Речиси сите стајлинзи вклучуваат парчиња со широк, односно прав крој, кои нудат удобност и леснотија при движењето.

Доколку сакате да се инспирирате за некој летен стајлинг, погледнете ги фотографиите во продолжение:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onJun 29, 2020 at 3:50am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onMay 9, 2020 at 8:50am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onNov 5, 2019 at 4:20pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onOct 25, 2019 at 4:14pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onSep 21, 2019 at 5:14am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onSep 12, 2019 at 7:08am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onSep 5, 2019 at 8:42pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onSep 3, 2019 at 9:05pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onAug 21, 2019 at 6:21am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onAug 14, 2019 at 11:12am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onJun 16, 2019 at 7:28am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onJun 3, 2019 at 1:39pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onMay 25, 2019 at 1:44pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onMar 23, 2019 at 12:36pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onJul 26, 2018 at 5:30am PDT

 

 

 

 

 

 

Објавено:
3 јули 2020
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
2.082 пати