Мишел Фајфер на 61 година без шминка ги воодушеви фановите

2 декември 2019

Деновиве низ интернет просторот вирално се споделува фотографија од 61-годишната Мишел Фајфер без шминка.

Нејзините фанови, но и јавноста генерално, се воодушевени од изгледот на актерката во седмата деценија од нејзиниот живот.

Таа фотографијата без шминка ја објави на својот профил на Инстаграм, со која предизвика масовно внимание и позитивни коментари и реакции за нејзиниот природен и одржуван изглед.

„Поради тебе му се радувам на стареењето", „Те обожувам", „Најубава си вака природна", се само дел од коментарите под фотографијата.

Мишел Фајфер важи за една од најубавите, но и најуспешните актерки од својата генерација во Холивуд.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Michelle Pfeiffer (@michellepfeifferofficial) onNov 27, 2019 at 8:44am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Michelle Pfeiffer (@michellepfeifferofficial) onNov 11, 2019 at 8:50am PST

Објавено:
2 декември 2019
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
2.122 пати