Моника Белучи во долна облека за насловната на Wall Street Italia

20 март 2023

Секиспилната Моника Белучи уште еднаш докажа дека е една од најубавите жени во светот. Таа е едноставно како црвено вино, станува подобра со годините.

Актерката овој пат позираше за насловната на магазинот Wall Street Italia, во црна долна облека, седната опуштено на фотелја.

Она што секако привлекува внимание е извајаната фигура, што пркоси на нејзините 58 години.

Од секогаш сум била жена со облини, тоа е во моите гени. Обожувам тестинини и вино и не сум љубител на диети. Сакам да остарам достоинствено.

Моника е вистински доказ дека женственоста на познава возраст. Таа е несомнено една од најгламурозните жени во историјата на филмот, а секоја нејзина фотографија е само ново воодушевување за јавноста.

Фото: Instagram

Објавено:
20 март 2023
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
632 пати