Пет парчиња облека што секоја жена во 40-тите треба да ги има во гардероберот

29 декември 2020

Постојат парчиња кои се модна класика и кои се совршен избор во било која пригода и на било која возраст. Ние денеска обрнуваме внимание на гардероберот на дамите 40+.

Во продолжение ќе видите листа од пет парчиња кои секоја дама во петтата деценија би требало да ги поседува а кои се идеални за многу комбинации. Всушност, парчињата во продолжение се основата на која после можете да градите какви и да посакате модни изгледи:

 

Црни панталони

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Renia Jaz (@venswifestyle

Добро кроените црни панталони ќе направат да изгледате добро и витко. Воедно, тоа е нијанса која одлично се вклопува со сите останати и нема да имате проблем при спојување на парчиња. Можат да се комбинираат со патики, чизми, сандали... Ова се само дел од причините поради кои вреди да го имате ова парче дури и во повеќе варијанти.

 

Сако/блејзер

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by BLOG4OVER40 (@blog4over40)

Ако еднаш инвестирате во блејзер со добар крој, ќе имате парче кое ќе биде со години актуелно. 

 

Црна маица

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)


Квалитетна црна маица е исто така основа за многу комбинации за безброј пригоди. Класична е, а лесно може да ѝ се даде модерен контекст. Можете да ја носите под блејзер, кожена јакна или едноставно само неа во комбинаицја со џинс, здолниште или панталони.

 

Кожена јакна

Без ралика на која генерација припаѓате, кожената јакна е секогаш добар избор и секогаш е во тренд. Инвестирајте во квалитетно парче.

 

Високи чизми и црни ниски патики

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Renia Jaz (@venswifestyle)


Квалитетни кожени чизми, без премногу детали се основа на добар зимски стајлинг. Може да се носат со разни парчиња, а дамите лесно можат да ги прилагодат на својот моден израз. А црните ниски патики се одличен избор за деновите кога не сакате да носите потпетици или преферирате удобност и лесен чекор пред се', ама 

Објавено:
29 декември 2020
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
2.203 пати