По долго време, Сиа воодушеви на црвениот килим во црно фустанче

18 март 2019

Иако е една од најпознатите лица во музичката индустрија, неа не можеме многу често да ја видиме во јавноста или кога ја гледаме, најчесто лицето ѝ е покриено.

Викендов имавме можност да посведочиме дека 43 годишната Сиа изгледа навистина прекрасно и дека има беспрекорен стил што совршено ѝ прилега.

Пејачката и текстописец во неделата се појави на Daily Front Row Awards во кусо црно фустанче со впечатливи карнери и во истото изгледаше навистина прекрасно.

Фустанот таа го надополни со сандали на висока потпетица во портокалова нијанса, впечатлива шминка со црвен кармин и фризура собрана во висока пунџа.

Таа беше номинирана на неодамнешните Греми награди во категоријата најдобар ремикс, но за жал не ја освои статуетката.

 

За сите нејзини обожаватели, во 2018 – тата таа закажа само еден настап и тоа на фестивалот Fuji Rock во Јапонија.

Сиа со актерката Кејд Хадсон

Инфо и фото: Daily Mail

Објавено:
18 март 2019
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
634 пати