Рениа Џаздик ќе ви покаже дека можете да изгледате тренди и на 50+

8 ноември 2018

Рениа Џаздик е името на 52-годишна блогерка, позната по Инстаграм профилот „Ven's Wife Style“. Нема да згрешиме ако речеме дека е позната и во модниот свет, бидејќи често може да се види нејзина фотографија и интервју во познати магазини.

Таа преку своите комбинации покажува дека можете да изгледате убаво и тренди, без разлика на тоа во која животна доба сте. Обожува макси фустани, широки панталони и миди здолништа - парчиња за кои ќе каже дека прилегаат на секоја возраст.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style(@venswifestyle) onNov 5, 2018 at 9:44am PST

Во интервјуто за „Who What Wear“ ќе сподели уште совети за тоа како да се дотерате, а некои од нив и ние ви пренесуваме:

„Слоеви, слоеви, слоеви. Една од првите работи што ги научив кога стасав во Велика Британија и како слоевито да ја носам облеката, ѓерданите, па дури и прстените. Обожувам да носам неколку принтови во исто време - тоа е практичен тренд посебно за земјите во кои не е постојано сончево“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style (@venswifestyle) onOct 31, 2018 at 10:42am PDT

„Со комбинирање на облека од дизајнерски и продавници на улични брендови, можете да создадете оригинален изглед. Облеката од уличните брендови може да изгледа луксузно ако ѝ додадете интересен моден додаток - необични чевли или убава чанта. Мислам дека секој стајлинг може да се „зачини“ на уникатен начин“.

„Поради боите и принтовите, вашата модна комбинација може да изгледа енергично. Понекогаш и само еден детаљ во интензивна боја може во целост да го промени впечатокот. Поиграјте се и со животинскиот принт, ама не претерувајте“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style(@venswifestyle) onOct 17, 2018 at 9:51am PDT

„Секоја жена во својот гардеробер мора да има неколку основни парчиња, како фармерки со совршен крој, бела маица (малку широка), добар кариран блејзер, убав мантил и софистицирано кожно здолниште“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style(@venswifestyle) onOct 29, 2018 at 10:51am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style (@venswifestyle) onOct 7, 2018 at 7:13am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style (@venswifestyle) onOct 10, 2018 at 10:04am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style (@venswifestyle) onSep 30, 2018 at 10:05am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style (@venswifestyle) onSep 29, 2018 at 10:44am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style (@venswifestyle) onSep 1, 2018 at 6:46am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style (@venswifestyle) onAug 17, 2018 at 9:32am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style (@venswifestyle) onAug 20, 2018 at 9:33am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style (@venswifestyle) onJul 27, 2018 at 6:13am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style(@venswifestyle) onJun 8, 2018 at 10:01am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style (@venswifestyle) onMar 19, 2018 at 12:04pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style (@venswifestyle) onFeb 22, 2018 at 10:15am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style(@venswifestyle) onNov 2, 2017 at 11:05am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ven's Wife Style(@venswifestyle) onOct 30, 2017 at 11:42am PDT

 

 

Објавено:
8 ноември 2018
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
4.065 пати