Роса Саито на 71 година му покажа на светот како е да се биде модел

29 декември 2022

Некои луѓе им пркосат на стандардите кои што се поставени во светот на модата. Една од нив е Роса Саито која на 71 година им покажа на сите што значи да се биде модел.

Уште од најрана возраст оваа убавица почнала да се интересира за пеење, цртање и пишување и било јасно дека во неа лежи голема креативност.

Но, животот не бил баш најлесен за Роса. По долгогодишната грижа за својата неподвижна мајка, и самата се реализирала како родител на три деца, но морала да ја превземе и улогата на татко, откако го изгубила сопругот.

Додека го одела животниот лавиринт, се појавила можноста да работи како модел. Не прифатила веднаш, но сепак на крајот одлучила на 68 години да зачекори по тој пат.

И еве го резултатот на кој што можат многу модели да ѝ завидат

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rosa Saito (@rosa.saito)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rosa Saito (@rosa.saito)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rosa Saito (@rosa.saito)

Фото: Pinterest, Instagram

Објавено:
29 декември 2022
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
1.545 пати
Тагови: 
модел