Сега е јасно зошто Шерон Стоун така добро изгледа!

27 март 2019

Актерката Шерон Стоун вчера на својот Инстаграм профил сподели фотографија од својата мајка Дороти. На фотографијата не посочи дали се работи за роденден или друга пригода, но се пофали дека мајка ѝ има 86 години, а секој што ќе ја погледне фотографијата, ќе дополни дека изгледа одлично.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) onMar 25, 2019 at 9:56pm PDT

 Освен на одличниот изглед, коментарите беа и дека Шерон неодоливо личи на својата мајка, како и тоа дека гените си го направиле своето, па сега е сосема јасно зошто Шерон Стоун така добро изгледа.

Инаку, актерката досега само неколку пати и тоа одамна, ја покажала мајка си во јавност, па токму затоа ова беше и вистинско изненадување, кое предизвика големо внимание на социјалните мрежи.

Доказ за тоа е и што фотографијата за неполн ден има преку 60 илјади допаѓања.

 

Шерон, сестра и Кели и нивната мајка Дороти

Објавено:
27 март 2019
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
1.473 пати