Селма Хаек: Конечно се спасив од белите влакна

22 јуни 2020

За разлика од порано, денес сведоци сме на заложбите да се негува природиот изглед. Секако дека дуализам постои и за таа тема, па така, додека едните се охрабрени и со гордост ги покажуваат седите влакна и брчките ( се сеќавате на фризерот кој ја истакнува убавината на седата коса), постојат и оние кои не можат да го прифатат одразот во огледало кој подразбира и бели влакна.

Една од тие е и 53-годишната актерка Селма Хаек.

Овој пат ја почести својата Инстаграм публика со фотографија на која се гледаат и бели влакна. Покрај таа има уште една, каде е средена и со шминка.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) onJun 16, 2020 at 11:41am PDT

 

„Во исчекување на промените, конечно се спасив од израстокот“, напиша актерката.

Сепак, иако не може да го прифати природниот изглед на косата, оној на лицето може.

„Во минатото имав проблем со самодовербата и не знаев како да се сакам себеси. Кога ќе се погледнам на фотографии каде имам 30 или 40 години, се гледам како прекрасна жена, но во тие години не го мислев тоа за себе. Бев премногу самокритична. Сега најдраги ми се оние денови кога не носам шминка вооошто, бидејќи тогаш се чувствувам свежо“, изјави во една пригода Хаек.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) onJun 14, 2020 at 9:23am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) onMay 13, 2020 at 9:24am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) onMar 10, 2020 at 7:59am PDT

 

 

Објавено:
22 јуни 2020
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
3.109 пати