Синди Крафорд - прекрасна, безвременска, совршена

6 февруари 2024

Ако за некого треба да кажеме дека е дефиниција за безвременски супермодел тоа сигурно би била Синди Крафорд.

Супермоделот, 57, овој пат се најде на насловната на магазинот Flaunt за неговата 25 годишнина.

И како времето да застанало Синди сè уште изгледа неверојатно добро, со својот продорен поглед, бујна коса, неверојатно тело и она заводливо позирање на коешто никој не може да одолее.

За потребите на фотосесијата ја гледаме во здолниште со висок шлиц, сив oversized блејзер, фармерки со принт и бела кошула, како и волуменозна црна наметка.

Во интервју за магазинот вели дека успеала да "преживее" во светот на модата благодарение на тоа што превземала ризици и останала во чекор со времето.

Зад нејзината мега успешна кариера, покрај низата паметни одлуки, стои и одличната работна етика.

Од модните писти па сè до нејзините сопствени бизниси, Крафорд секогаш умеела да се редефинира себе си, а сепак да остане автентична на она што е.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Greg Swales (gregswalesart)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Flaunt Magazine (flauntmagazine)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Flaunt Magazine (flauntmagazine)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Flaunt Magazine (flauntmagazine)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Greg Swales (gregswalesart)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Cindy Crawford (cindycrawford)

Објавено:
6 февруари 2024
Категорија: 
Sweet 40+