Синди Крафорд во две секси модни изданија

6 април 2019

Супермоделот Синди Крафорд (53), за два дена се појави во две одлични модни комбинации. Во четвртокот се појави на отворање на ноќен клуб во Лас Вегас. 

Во друштво на сопругот, Крафорд го привлече вниманието во црвен фустан што ја нагласува нејзината совшрена линија. Шлицот од едната страна и деколтето внесоа дополнителна доза на сексапил. Стајлингот го заокружи со дискретен накит, сребрена чанта и сандали со ремче.

Вчера пак, присуствуваше на свечена вечера во Лос Анџелес, за каде одбра црн костум, комбинација која е апсолутен моден хит!

Широките панталони во комбинација со широко црно палто со V - израз, совршено изгледаа на нејзината висина и фантастично тело. 

Повторно, кога се модните додатоци во прашање, дискретниот накит е нејзиниот избор.

Во двата случаја, шминката е дискретна, а фризурата едноставна. 

На неа нема ништо нападно и вулгарно, а изгледа толку моќно и впечатливо.

Која комбинација ви се допаѓа повеќе?

 

 

Објавено:
6 април 2019
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
371 пати