Сите фризури на Моника Белучи кои одлично прилегаат на 50+ дами

3 февруари 2021

Дури и денес, на 56 години, италијанската актерка Моника Белучи изгледа неверојатно. Таа успева да ја комбинира женствената елеганција со машката бунтовност и тоа го прави на фантастичен, префинет начин. Ова се неколкуте избори за фризура на Белучи, кои одлично ќе прилегаат на секоја дама над 50-та година од животот.

The Shag - фризурата која е мошне популарна во 2021 година

Класичен боб - можеби најелегантната фризура на сите времиња. Рамен, уреден, женствен.

Женствени шишки - долгата коса со шишки е полн погодок.

Фризурата на 70-те - средна должина и нагласени кадрици за поголем волумен.

Објавено:
3 февруари 2021
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
2.069 пати
Тагови: 
Моника Белучи 50+