Совршено стилизирана: Северина во пет празнични комбинации во една вечер

21 декември 2020

Без разлика дали ја сакате музиката која ја пее и создава или не, гледано од моден аспект, Северина многу често е совршено стилизирана.

Исклучок не беше ни хуманитарниот концерт одржан пред два дена во Загреб. Таа и Петар Грашо пееја на традиционалниот божиќен музички настан во организација на здружението „Ана Рукавина - здружение основано после смртта на новинарката Ана Рукавина, која поради недостаток на донори на коскена срж, умира прерано од леукемија. И токму за надминување на тој проблем се залага и здружението кое го носи нејзиното име.

Оваа година, Северина и Петар Грашо имаа за цел да придонесат за донирање на што поголем број средства. 

Во текот на повеќечасовниот музички настан, пејачката се појави во пет различни модни изданија, носејќи парчиња од хрватски дизајнери.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

Иако во прв момент помисливме дека црниот фустан со бел цвет е со потпис на „Шанел“, бидејќи не е изненадувачки Северина да се види во комбинација од светска модна куќа, сепак се работи за слична верзија од брендот „ЛеиЛоу“ на Александра Дојчиновиќ.

Светкави панталони и фантастично бело палто, чиј дезен ќе ве асоцира на акварел техника, потоа елегантно црно одело, како и металик плисиран фустан - сигурен избор за празнична сезона.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

Можеби најмногу внимание привлече во интензивно виолетовиот светкав фустан со реси, кој е елегантен, но и мошне сценски.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

Која комбинација најмногу ви се допаѓа?

Објавено:
21 декември 2020
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
803 пати