Среќен 47-ми роденден Шакира

1 февруари 2024

Таа е препознатлива по неверојатниот глас, провокативниот танц, природноста која ја промовира и уникатниот стил.

Мега познатата Шакира денес полни 47 години и непрестајно ги воодушевува фановите ширум светот.

Зад себе има огромен број на награди и признанија, секогаш гордо зборува за нејзините синови и продолжува да биде една од најдобрите изведувачи на музичката сцена.

Во нејзина чест одвојуваме некои од нејзините најдобри изданија.

Среќен роденден Шакира!

Објавено:
1 февруари 2024
Категорија: 
Sweet 40+