Среќна 45-ка Амал Клуни!

3 февруари 2023

Амал Клуни е вистински пример за префинет стил и беспрекорен вкус за мода. Кога и да се појави во јавност, таа воодушевува со нејзините комбинации.

Сопругата на холивудскиот актер Џорџ Клуни, отсекогаш била вљубеничка во винтиџ облеката и постојано изгледа совршено од глава до пети.

Нејзиниот софистициран стил, уникатен вкус за мода и наклонетост кон винтиџ фустаните се забележува речиси со секое нејзино појавување во јавност.

Денес по повод нејзиниот 45-ти роденден издвоивме некои незаборавни модни моменти кои што можат да ви послужат како инспирација.

Среќен роденден Амал!

Фото:Pinterest

Објавено:
3 февруари 2023
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
519 пати
Тагови: 
Амал Клуни