Среќна 49-ка Кејт Мос!

16 јануари 2023

Кејт Мос е без сомнение едно од најпознатите лица во модната индустрија.

Уште од самите почетоци супермоделот владееше на модната писта и за кратко стана едно од најпрепознатливите лица на модните списанија.

И покрај тоа што ја следи епитетот на „лоша девојка", Кејт и денес успева да ги задржи погледите на сите каде и да се појави.

Модната икона е родена токму на денешен ден пред 49 години и сè уште изгледа феноменално.

Во нејзина чест издвојуваме некои од најдобрите изданија на Кејт.

 

 

 

 

Објавено:
16 јануари 2023
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
264 пати
Тагови: 
Кејт Мос